مهر, 1397 بدون نظر دسته‌بندی نشده

افکار مثبت و منفی و نتایج حاصل از آن ها:

افکار ما تاثیر زیادی بر زندگی

ی ما دارند. افکار مثبت و منفی در نگرش و دید ما بر زندگی بسیار تعیین کننده است. اگر بتوانیم این افکار را تحت کنترل خود در بیاوریم میتوانیم بر بیشتر جوانب زندگی خود کنترل و احاطه داشته باشیم. در این مقاله قصد داریم راهکار هایی برای کنترل افکار و احساسات ارائه بدهیم و همین طور راه های تغییر احساسات و افکار منفی به مثبت را بیان کنیم.

تاثیر افکار شما بر هدف ها و خواسته های شما

شاید وقتی به هدف خود فکر می کنید آن را بسیار بزرگ و دور از دسترس تصور نمایید ، اما یادتان باشد نوع نگرش شما ابعاد خواسته تان را بیش از اندازه بزرگ می کند. وقتی هدف خود را بسیار بزرگ در نظر می گیرید به خودتان می گویید آرزو و هدف من به قدری بزرگ است باید از هفت خان رستم عبور کنم تا شاید روزی به آن برسم بنابراین رسیدن به آن روزها یک عمر طول می کشد .مطمئن باشید با این نوع طرز تفکر حالا حالاها به هدف خود نخواهید رسید . اگر هدفتان را بسیار بزرگ بدانید با دست خود مشکلاتی به وجود می آورید که راه رسیدن به آن اهداف طولانی شود.اما با داشتن افکار مثبت نه تنها جهان به کمک شما خواهد آمد بلکه سختی های راه راحت تر جلوه خواهد کرد.

تاثیر نگرش و افکار مثبت بر هدف

اگر نگرشی مثبت در رابطه با روند آفرینش داشته باشید دیگر مهم نیست اندازه خواسته تان چقدر است . چون از آن  به بعد خواسته خود را به اندازه یک نقطه می بینید . ممکن است خواسته شما داشتن یک خانه بسیار بزرگ و زیبا ، ماشین لوکس ، تعطیلات ، پول ، همسر ایده آل ، شغل دل خواه و فرزند  باشد . ممکن است خواهان یک بدن کاملا سالم باشید.ممکن است بخواهید در همه امتحانات خوذد با بهترین نمره قبول شوید . در یک دانشکده عالی ثبت نام کنید ، یک رکورد جهانی را بشکنید ، رئیس جمهور بشوید  و یا به عنوان یک یازیگر مشهور معلم نمونه و یا نویسنده موفق معرفی بشوید . بدین ترتیب اصلا نوع  و اندازه هدف شما مهم نیست فقط آن را به اندازه یک نقطه در نظر بگیرید چون با کمک قدرت عشق و افکار مثبت خواسته های شما حتی کوچک تر از یک نقطه جلوه خواهد کرد.

چگونه جوانب منفی زندگی را تغییر دهیم ؟

به منظور تغییر جوانب منفی زندگی باید همین مراحل را طی کنید :
در ابتدا  با تجسم و احساس این که خواسته خود را اکنون به دست آورده اید به آن عشق بورزید . فراموش نکنید که فقدان عشق جوانب منفی زندگی را به وجود می آورد .بنابر این مجبور هستید طرف دیگر وضعیت منفی خود را در نظر بگیرید ، چون در طرف دیگر عشق حکم فرمایی می کند . مثلا اگر به بیماری مبتلا شده اید که می خواهید هر چه زودتر مداوا شوید به آن سوی قضیه یعنی داشتن به داشتن یک بدن سالم عشق بورزید .
اگر به منظور تغییر جوانب منفی زندگی خود قصد دارید از روند آفرینش استفاده کنید لازم نیست جوانب منفی را به جوانب مثبت تبدیل نمایید، چون انجام این کار غیر عملی است .

افکار مثبت

وظیفه شما

تنها وظیفه شما این است که به خواسته خود عشق بورزید .آن گاهد قدرت عشق دست به کار می شود و جایگزین جوانب منفی شده و زندگی شما را به ارمغان می آورد

برای تغییر وضعیت ابتدا خواسته خود را تجسم کنید . سپس با تجسم و احساس به دست آوردن خواسته خود به آن عشق بورزید آن گاه وضعیت های وابسته به خواسته تان را تجسم کنید. در نهایت احساس می کنید به خواسته خود دست یافته اید . هر روز چند دقیقه به تجسم و احساس دارا بودن خواسته تان بپردازید و آن قدر به این روش ادامه دهید تا این که هیچ تریدید در مورد رسیدن به هدف تان نداشته باشید. شما باید ایمان داشته باشید که آن خواسته به شما تعلق دارد .، درست مثل نامی که بر شما گذاشته اند.

چطور از شر احساسات بد خلاص شویم؟

با تغییر احساس خود زندگی تان را زیر و رو کنید . وقتی احساستان در رابطه با مسئله ای عوض شود آن مسئله هم  خود به خود تغییر خواهد کرد . اما یادتان  باشد به منظور تغییر افکار و یا احساس خود به فکر فرار از احساسات بد نباشید . چون فقدان عشق احساسات بد را به وجود می آورد  . بنا بر این به جای فرار کردن از احساسات و افکار منفی عشق و افکار مثبت را جایگزین کنید. لازم نیست برای خلاص شدن از شر عصابانیت و ناراحتی آن هارا داخل سطل زباله بندازید . بلکه عشق را جایگزین آن ها کنید. قرار نیست افکار منفی به خودی خود از بین بروند با پا در میانی افکار مثبت و عشق آن ها خودشان با پای خودشان از زندگی شما خواهند رفت.

 

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.