آذر, 1397 بدون نظر دسته‌بندی نشده

راه خرید دانش را بیاموزید.

قبل از هر چیزی تصمیم بگیرید به چه دانشی نیاز دارید و چرا آن را می خواهید.تا حدود زیاد هدف شما در زندگی که در راستای آن حرکت می کنید نوع دانش مورد نیاز شما را مشخص می سازد.پس از آن که این را مشخص کردید ، باید اطلاعات دقیقی درباره ی منبع های دانش به دست آورید . از جمله مهم ترین این ها عبارت هستند از:

1.تجربه و آموزش شخصی

2.تجربه و آموزش موجود در دیگران

3.کالج ها و دانشگاه ها

4.کتاب خانه ها
در مورد اخیر بدانید کلیه دانشی که تا کنون در جهان ایجاد شده در کتاب ها مندرج هستند.

5.دوره های آموزش تخصصی

باید دانش را سازمان دهید و آن را استفاده کنید ، باید از دانش برای رسیدن به هدف مشخص استفاده کرد و از برنامه های عملی کمک گرفت.

دانش اگر به سوی هدفی ارزشمند هدایت نشود بی ارزش است.
اگر می خواهید در مدارس و دانشگاه ها درس بخوانید ، قبلا مشخص سازید که این دانش را برای چه می خواهید.برای چه مترصد این دانش هستید . آن گاه ببینید که این دانش را از کجا می توانید به دست آورید.باید منابع قابل اعتماد پیدا کنید.

انسان های موفق هرگز در تحصیل دانش تخصصی در ارتباط با هدف خاص شان متوقف نمی شوند. اشخاصی که موفق نیستند اغلب به اشتباه گمان می کنند که کسب دانش و اطلاعات با پایان یافتن دوره های رسمی اموزش در مدارس و دانشگاه ها پایان می رسد. حقیقت این است که رفتن به مدرسه و درس خواندن برای کسب اطلاعات عملی کار چندانی صورت نمی دهد.

بدانیم که قانون روزگار ما داشتن تخصص است. و این نکته ای است که انرا رابرت مور مدیر سابق دانشگاه کلمبیا به ان اشاره می کند.

نیاز به متخصصین

اغلب شرکت ها در جستو جوی کسانی هستند که در زمینه هایی متخصص باشند. فارغ التحصیلان دانشکده های مدیریت بازرگانی ، داشتن اطلاعات تخصصی در حسابداری و امار ، انواع مهندسین ، روزنامه نگاران ، ارشیتکت ها ، شیمی دان ها ، و نیز مدیران بر جسته و اشخاص پویای طبقات بالا

کسی که در محیط دانشگاه فعال بوده و شخصیتی داشته که می تواند با اشخاص مختلف کنار بیاید و کار های مختلفی را انجام دهد در مقایسه با دانشجو ی درس خوانی که صرفا در درس خواندن موفق بوده است هواخواهان بیشتری دارد. بسیاری از افراد با این مشخصات به مدارج و مشاغل سطح بالا رسیده اند.

صاحب یکی از بزرگترین شرکت های امریکا طی نامه ای که به اقا مور نوشت در باره افراد موردنیازش چنین می گوید : ما به کسانی علاقه مندیم که بتوانند در کار مدیریت پیشرفت های استثنایی داشته باشند به همین دلیل به کیفیاتی مانند منش شخصیت ، زکاوت و فراست بیش از زمینه ی اموزش بها می دهیم.

دانش
دانش

پیشنهاد کارورزی

آقای مور با توجه به شرایط پیشنهاد کرد که دانشجویان  در ادارات ، فروشگاهها و صنایع در مدت تعطیلات تابستانی خود کارورزی کنند. آقای مور معتقد بود هر یک از دانشجویان کالج باید پس از دو یا سه سال تحصیل حرفه ی قطعی و آینده خود را انتخاب کنند و اگر تا کنون بی هدف و سرگردان رشته های غیر تخصصی را طی کردند در کار خود تجدید نظر کنند و از ادامه تحصیل در رشته های نا مناسب دست بکشند.

او معتقد بود کالج ها و دانشگاهها باید نیازهای تخصصی حرفه ها و مشاغل موجود را براوره سازند و موسسات آموزشی مسئولیت مستقیمی در زمینه ی راهنماییهای حرفه ای بر عهده بگیرند .

یکی از مطمئن ترین منابع کسب دانش برای اشخاص نیازمند به آموزشهای تخصصی شرکت در مدارس و کالج های شبانه است. که در اغلب شهرهای بزرگ وجود دارد. در آمریکا و بسیاری از کشورهای دیگر آموزشهای مکاتبه ای بسیار گسترش یافته است و به ویژه در زمینه هایی که امکان آموزش مکاتبه ای فراهم است ، فعالیت گسترده تری مشاهده می شود . یکی از مزایای طی دوره های آموزش در منزل انعطاف پذیری این برنامه هاست وجود این انعطاف در زمان مطالعه به شخص امکان میدهد که در ساعات فراغت خود مطالعه کنند.

 

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.