آبان, 1397 بدون نظر زبان بدن, کنترل خشم

6راهکار برای مخالفت کردن بدون مشاجره کردن

هر فردی در محل کار خود بیشترین ساعات عمرش را در کنار انسان هایی سپری می کند که شاید هیچ گونه وجه تشابهی با آنها نداشته باشد. همین تفاوت های فکری، فرهنگی یا اجتماعی موجب ایجاد اختلاف می شوند.گاهی به دلیل ابراز مخالفت خود به شکل غلط باعث ایجاد مشاجره می شویم.

احتمالا شما هم دست کم یک بار در محل کار خود شاهد مشاجره یا دعوای همکارانتان بوده اید، یا شاید حتی خودتان یکی از طرفین بحث به شمار می رفته اید.یا با فردی مخالفت کرده اید . این مساله چندان عجیب نیست و حتی بر اساس ارزیابی صورت گرفته در کشور آمریکا در سال ۲۰۱۵، نیمی از کارمندان آمریکائی حداقل یک بار در ماه با همکاران خود مشاجره جدی دارند.

محقق و دانشمندی به نام «نوح زندان»که این ارزیابی را به انجام رسانده ادعا می کند بیش از ۸۳ درصد از آمریکائی ها اعتقاد دارند که بحث و مشاجره جزو جدائی ناپذیر رابطه های نزدیک است و ۲۵ درصد هم اعلام کرده اند که در طول روز حداقل یک بار با دیگران مخالفت کرده و نظر آنها را رد می کنند.

با احتساب اینکه شهروندان این کشور به طور میانگین ۴۰ ساعت در هفته در محل کار خود حاضر هستند، این احتمال وجود دارد که بحث و مخالفت های یاد شده در اداره یا شرکت انجام می پذیرد.

هنگامی که مخالفت با همکاران خیلی خوب پیش نمی رود موجب ناامیدی فرد می شود و در بدترین حالت حتی ممکن است به از دست دادن شغل نیز منجر گردد.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.