مهر, 1397 بدون نظر دسته‌بندی نشده

مسئولیت و تعهد لازمه موفقیت است!

مسئولیت صد در صد زندگی تان را بپذیرید تا موفق شوید!باید باور کنید که زندگی عالی و شاد حق ماست و شخص دیگری ، غیر از خود ما مسئول تامین شادی دائم ، امکانات شغلی هیجان انگیز ، حمایت از خانواده ،و روابط شخصی ایده آل در زنندگی ما نیست.

تنها یک نفر مسئولیت کیفیت زندگی شما را بر عهده دارد!

تنها یک نفر مسئول کیفیت زندگی شماست و آن شخص ، خود شما هستید!اگر می خواهید موفق شوید باید مسئولیت صد در صد تمام تجارب زندگی تان را بپذیرید . نتایجی که می گیرید ، سطح موفقیت ، سطح درآمدتان ، آمادگی جسمی ، وضعیت سلامتی تان ، احساسات تان و خلاصه همه چیز به آن بستگی دارد . و این اصلا ساده نیست .

در واقع اکثر ما یاد گرفته ایم که برای آن چه که در زندگی خوشمان نمی آید دیگران را سرزنش کنیم .پدر و مادر ، دوستان ،معلم ها ، مدیر ،همسر ، شرایط اقتصادی ، وضعیت آب و هوا ، شرایط محل کار ، رئیس ،  همکار ، همسایه ها  ، بی پولی و خلاصه هر کس و هر چیزی را ملامت می کنیم .و هیچ وقت مشکل واقعی یعنی خودمان را نمی بینیم .

شما ، و نه هیچکس دیگر !

شبی یک رهگذر مردی را می بیند که زیر نور چراغ خیابان دنبال چیزی می گردد . از او می پرسد دنبال چیست؟ او پاسخ می دهد که کلید دنبال کلید گمشده اش است . رهگذر هم کمک می کند و روی زمین به دنبال کلید می گردد.بعد از یک ساعت جستجو ی بیهوده ، رهگذر می پرسد : همه جا را گشتیم و چیزی پیدا نشد مطمئنی کلید را این جا گم کرده ای؟
مرد پاسخ می دهد : نه ! کلید را در خانه گم کرده ام اما این جا زیر چراغ خیابان نور بیشتر است !

داستان خارق العاده ای است .شما هم باید از جست و جو در بیرون ، برای این که چرا تا به حال به نتایجی که می خواسته اید نرسیده اید دست بردارید .چون این خود شما هستید که زندگی تان را می سازید و نتایج دل خواه را به ست می آورید .

برای دست یابی به موفقیت بزرگ و آن چه که برای تان اهمیت حیاتی دارد ،باید مسئولیت صد در صد زندگی تان را به عهده بگیرید . هیچ چیز ی کمتر از این کار ساز نخواهد بود.

مسئولیت

مسئولیت صد در صدی!

اگر از شما بپرسند آب در شرایط استاندارد در چند درجه به جوش می آید ؟ شما پاسخ خواهید داد 100 درجه!
حال اگر در شرایط استاندارد به آب به اندازه 99 درجه حرارت دهیم می توانیم انتظار داشته باشیم آب به جوش آید؟ مسلما پاسخ منفی است.

موفقیت و نتایج دل خواه شما هم با تعهد 99 درصدی اتفاق نمی افتند.برای رسیدن به اهداف بزرگتان نیازمند تعهد 100 درصدی هستید!حتی با تعهد 99.99999درصدی هم نباید انتظار موفقیت داشته باشید.

باید همه بهانه ها را کنار بگذارید!

نود ونه درصد شکست ها از جانب کسانی است که عادت دارند بهانه بگیرند . اگر می خواهید یک زندگی رویایی بسازید باید مسئولیت صد در صد آن را بپذیرید.بهانه نگیرید و خود را قربانی این و آن ندانید . برای نرسیدن ها  و نشدن ها دلیل نتراشید و تقصیر را گردن شرایط بیرونی نیندازید .همه این هارا باید برای همیشه کنار بگذارید .

باید خود را در موقعیتی ببینید که انگار همیشه توان تغییر را داشته اید. یعنی این که همه چیز را درست کنید و به نتیجه دل خواه برسید .اما به دلایل مختلف از جمله عدم آگاهی ، ترس ، نیاز به احساس درستی و امنیت ، این نیرو را به اختیارخود نگرفته اید. چرا؟مهم نیست.

گذشته ها گذشته!

آن چه اهمیت دارد این است که از این لحظه تصمیم بگیرید.بله ، این یک انتخاب است .تصمیم بگیرید جوری عمل کنید که مسئولیت صد در صد آنچه را که برایتان اتفاق می افتد یا نمی افتد ، به عهده بگیرید .

اگر چیزی بر خلاف نقشه شما پیش رفت چکار باید بکنید

اگر چیزی طبق نقشه شما پیش نرفت از خودتان بپرسید:
چگونه این موقعیت را پیش آوردم؟
به چه فکر می کردم؟
باورهایم چه بود؟
چه گفتم و چه نگفتم؟
چه کار کردم و یا نکردم که به این نتیجه  رسیدم؟
چه کار کردم که باعث شد طرف مقابلم آن طور رفتار کند؟
دفعه بعد باید چطور رفتار کنم که به نتیجه دلخواهم برسم

مسئولیت

اگر از نتایج فعلی خوشتان نمی آید دو راه حل دارید!

1.سرزنش کردن رخداد ها بخاطرنتیجه نگرفتن:

به عبار دیگر می توانید اقتصاد،آب و هوا ، بی پولی ، دولت ، سطح تحصیلات ، همسر ، طرز برخورد رئیس ، عدم حمایت والدین ، وجود ویا عدم وجود برخی قوانین  و خیلی چیز های دیگر را مقصر بدانید.. شکی نیست که ای عوامل وجود دارند. اما اگر این عوامل تعیین کننده بودند ، هیچ کس هرگز به مقصود نمی رسید .بیل گیتس هرگز مایکروسافت را تاسیس نمی کرد استیو جابز هرگز اپل را بنیان گذاری نمی کرد .ناپلئون هیل هرگز کاب پر فروش بیاندیشید و ثروتمند شوید را نمی نوشت و…
به  ازای همه دلایلی که برای شکست وجود دارد ، صدها نفر هستند که در مقابل همین شرایط به موفقیت رسیده اند .

2.واکنش خود را نسبت به رخداد ها تغییر دهید تا به نتایج دلخواه رسید!

تفکر خود را تغییر دهید ، شیوه ارتباط و تصویر های ذهنی تان را عوض کنید. آن وقت می توانید رفتار تان را تغییر دهید . این کار در اختیار خود شماست .متاسفانه بیشتر ما چنان اسیر عادات خود هستیم که هرگز رفتارمان را عوض نمی کنیم .در بند واکنش های مشروط اسیر می شویم.واکنش به همسر ، فرزندان ، همکاران ، مشتری ها و ارباب رجوع ، ذانشجویان و خلاصه کل دنیا! ما مجموعه ای از واکنش های مشروطیم که بدون اختیار خودمان عمل میکنند . اما باید اختیار را باز پس بگیریم.اختیار افکار ، تصاویر ذهنی ، آرزو ها رویا ها و رفتار خود. در واقع هر  چه که به آن فکر می کنید ، می گویید و یا انجام می دهید ، باید هدف مند و هم سو با مقصود ارزش ها و اهداف شما باشند .

شخصا باید مسئولیت خود را بپذیرید .نمی شود شرای ، فصل های سال و یا مسیر باد را عوض کرد !اما خودتان را می توانید تغییر دهید.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.