آذر, 1397 بدون نظر روانشناسی ثروت

کسب ثروت با اشتیاق درونی

 

در این مقاله قصد داریم راه تبدیل کسب ثروت را به کمک اشتیاق درونی تان را نشان دهیم.

راه تبدیل میل و اشتیاق به کسب ثروت از پنج مرحله مشخص و عملی تشکیل می شود.

اما قبل از رسیدن به این شش مرحله یک مورد مهم را باید بدانید کسب ثروت فقط زمانی میسر میشود که یک انسان بتواند اهداف خود را بطور شفاف برای خود مشخص کند.

اما این اولین مرحله است در قدم بعدی باید یاد بگیرد که اقدام های هوشمندانه انجام دهد.

1.مبلغ مورد نیاز خود را دقیقا مشخص کنید.

 

گفتن این که من پول می خواهم کافی نیست . باید رقم آن را مشخص کنید.

برای این تصمیم گیری قطعی دلایل روانی متعددی وجود دارد  که در مقالات بعدی به آن اشاره خواهیم کرد.

ولی  دانستن این مورد خالی از لطف نیست که هر فردی از کسب ثروت برای خود تعریفی دارد و این تعارف ذهن کسی را که هنوز نمیداند چه چیزی میخواهد را گمراه میکند.

پس تعریف خودتان را از کسب ثروت بدست بیاورید و آن را روی کاغذی مانند یک سند مهم بنویسید.

 

2.دقیقا مشخص کنید که برای کسب ثروت چه مبلغی سرمایه گذاری می کنید.

 

توجه داشته باشید که برای کسب ثروت باید بها آن را بپردازید و چیزی از دست بدهید.

ممکن است بهای ان مقداری پول ، وقت ، انرژی ، موقعیت ، یک رابطه و هر چیز دیگری باشد.

پس یادتان باشد که شجاعت بدست آوردن خواسته هایتان را داشته باشید و قدم را عقب نگذارید.

 

3.تاریخ مشخصی برای کسب ثروت خود در نظر بگیرید.

 

وقتی مغز شا نمیداند باید تا چه زمانی خواسته شما را عملی کند پس باید از کی شروع به فعالیت و تفکر کند؟

یکی از خصوصیت های ما انسان ها توانایی پشت گوش انداختن کارهایمان است و این نیز دلایل بسیار مختلف روانی و غریزی در ما دارد.

پس باید زمان مشخصی را برای کسب ثروت بدست آوریم و آن را در سند مهم کاغذی خودمان بنویسم و مغز را وادارد به پیدا کردن راه حل برای دستیابی به اهداف کنیم.

 

4.برای اجرای کارهای خود برنامه ای قطعی بریزید و بی درنگ دست به کار بشوید.

 

باید بی درنگ این مرحله را به اجرا بگذارید. بدون هیچ تعللی اقدام کنید.اجازه ندهید اشتیاقی که دارید از بین برود.

کسب ثروت هیچگاه با تعلل و دست ها را به هم مالیدن به دست نمی آید هر چه زودتر باید دست بکاری بزنید و تعهد شما باید درون شما را بسوزاند دستیابی به اهداف و کسب ثروت به آسانی اتفاق نمی افتد اما در فقر ماندن هم آسان نیست.

 

5.یادداشت خود را با صدای بلند ، بخوانید.

 

روزی دو بار قبل از خواب و به هنگام بیدار شدن یادداشت های کسب ثروت خود را بخوانید این کار کمک میکند آرام آرام ضمیر ناخودآگاه شما برنامه ریزی شود و قبول که میتواند بدست بیاورد

همچنین در حال خواندن ببینید و باور کنید که صاحب این پول هستید . کسب ثروت خود را باور کنید.

مهم این است که دستور العمل پنج مرحله را دقیقا اجرا کنید. چه بهتر که این دستور العمل را در5 پاراگراف جداگانه بنویسید. و آن را رعایت کنید.ممکن است بگویید که نمی توانید بون آن که پولی را در اختیار داشته باشید خود را صاحب پول و ثروت ببینید. این جا است که اشتیاقی سوزان به کمک شما می شتابد . اگر به راستی خواهان این پول هستید . و اگر این میل به اشتیاقی سوزان در شما تبدیل شده است ،می توانید خود را متقاعد سازید که این پول را به دست می اورید.هدف کسب ثروت است. باید به قدری مصمم باشید که بتوانید خود را مجاب سازید که به آن خواهید رسید.

آیا می توانید خود را یک میلیونر ببینید؟ کلام پایانی

 

ممکن است برای کسانی که از تجربه کافی برخوردار نیستند ، این دستورالعمل به نظر غیر ممکن برسد. ممکن است برای همه کسانی که نمی توانند از نقش مهم این شش مرحله آگاه شوند مفید باشد که بدانند اطلاعاتی که به شما ارائه کردم همه را از اندرو کارنگی گرفته ام. و فراموش نکنید که اندرو کارنگی در یک کارگاه فولاد سازی کار می کرد. اما توانست به کمک همین اصول یک صد میلیون دلار سرمایه انباشت کند.

کسب ثروت
کسب ثروت

شاید دانستن این نکته برای تان جالب باشد توصیه ی شش مرحله ی فوق به وسیله توماس ادیسون بررسی شد. او نه تنها این شش اصل را تایید کرد و نه تنها معتقد بود که این ها برای انباشت ثروت لازم هستند بلکه معتقد بود برای رسیدن به هر هدفی می توان از این شش مرحله استفاده نمود.

مراحل پیشنهاد داده شده مستلزم کار طاقت فرسا نیست . مستلزم از خود گذشتگی نیستند. برای اجرای ان لازم نیست کسی خود را جمع مسخره ها قرار بدهد. شرط موفقیت اموزش و تحصیلات اکادمیک زیادی نیست. اما شرط لازم کاربرد موفق این شش اصل داشتن تصور کافی و تصویر ذهنی مثبت است . که به شخص امکان درک این مطلب را می دهد که انباشت ثروت را نمی توان به بخت خوش و خوش شانسی و چیزهایی از این قبیل واگذار نمود. باید دانست که همه ی کسانی که ثروت کلان اندوخته اند قبل از ان رویا، امید ، ارزو و برنامه هایی در سر داشته اند. و به بعد به این سرمایه دست پیدا کرده اند.

باید بدانید نمی توانید بر بالغ عظیم ثروت دست پیدا کنید مگر ان که در سر اشتیاقی سوزان برای ان داشته باشید و باور کنید که میتوانید به ان برسید.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.