مهر, 1397 بدون نظر دسته‌بندی نشده

چگونه به اهداف غیر ممکن خود برسیم ؟

اهداف غیر ممکن خود را  یادداشت کنید تا در انتهای این مقاله این اهداف غیرممکن را به اهداف ممکن تبدیل کنیم.در این مقاله قصد داریم با ارائه راهکاری طلایی شما را به اهداف بزرگ و دور از دسترستان برسانیم. حتما شما هم اهداف بسیار بزرگی دارید که احساس میکنید ممکن است تا مدت های طولانی به آن ها دست پیدا نکنید.

راهکار طلایی:

اهداف غیرممکن و بزرگ خود را به اهداف کوچکتر تقسیم کنید.

گاهی اهداف ما چنان بزرگ و غیرممکن به نظر می رسند که فراموش می کنیم این اهداف غیر ممکن از مجموعه کار های کوچک و دست یافتنی تشکیل شده اند.درواقع تقسیم کردن یک هدف غیرممکن و بزرگ به اجزای کوچکتر و دستیابی به یک یک آن ها به نوبت دقیقا راه دستیابی به هر هدف بزرگی است.بنابر این بعد از اینکه معلوم شد واقعا چه می خواهید و اهداف قابل سنجش و مهلت زمانی مشخصی را تعیین کردید مرحله بعدی این است که تمام گام های عملی و جز به جز برای دستیابی به هدفتان را معین کنید .

چگونه اهداف غیر ممکن و بزرگ خود را تقسیم کنیم ؟

راه های مختلفی برای تعیین مراحل عملی دستیابی به هدف غیر ممکن وجود دارد. برخی از این مراحل عبارتند از :

  1. مشورت کردن  : با افرادیکه قبلا به هدف بزرگ شما رسیده اند مشورت کنید و از آن ها این مسائل را جویا شوید. آن ها از روی تجربه می توانند تمام مراحل لازم را به شما نشان داده و موانع سر راه را گوش زد کنند.
  2. دفترچه راهنما : راه دیگر تهیه کتاب و یا دفترچه راهنمایی است که روند کار را نشان می دهد.
  3. انتهای کار را تجسم کنید : راه دیگر آن است که از انتهای کار مسیر عکس را تجسم کنید.چشمانتان را ببندید و فرض کنیدکه الان آینده است و شما هم به هدف تان رسیده اید . حالا برعکس ، ببینید که برای رسیدن به این هدف چه کار هایی باید می کردید . آخرین کاری که کردید چه بود ؟ بعد کار قبلی و کار قبلی و همین طور ادامه دهید تا به اولین مرحله برسید  .

به یاد داشته باشید که هیچ ایرادی ندارد اگر ندانید چطور کاری را انجام دهید.و هیچ اشکالی ندارد از کسانی که می دانند راهنمایی بگیرید .بعضی اوقات می توان به رایگان راهنمایی گرفت و گاهی باید پول خرج کرد .

چه سوالاتی را باید  برای رسیدن به اهداف غیر ممکن بپرسیم ؟

عادت کنید از فردی که در کار مورد نظر شماموفق شده است بپرسید :

می شود به من بگویید چگونه……. ؟

چه باید بکنم؟

شما چگونه این کار را انجام دادید ؟

چقدر بایدپول پس انداز و یا جمع کنم ؟

چه مهارت جدیدی را باید یاد بگیرم ؟

چه منابغی را باید به کار بگیرم ؟

چه کسی را باید برای تحقق رویاهایم جذب کنم ؟

از چه کسی باید کمک بگیرم ؟

چه نوع نظم و یا عادت های جدیدی را باید در زندگی رعایت کنم ؟

چه عادت هایی را باید از زندگی ام حذف کنم ؟

آن قدر تحقیق کنید و سوال بپرسید تا یک برنامه عملی و واقع گرایانه برای رساندن خودتان از جایی که هستید ، به جایی که می خواهید بروید تهیه شود .

از نقشه برداری ذهنی برای رسیدن به اهداف غیر ممکن استفاده کنید :

یکی از تکنیک های ارزشمند برای تهیه ی نقشه اجرایی در راه دستیابی به اهداف بزرگ و غیر ممکن نقشه برداری ذهنی است. نقشه برداری ذهنی یک روند ساده اما پرقدرت برای تهیه ی یک فهرست اجرایی جز به جز به منظور دستیابی به اهداف است . این تکنیک کمک می کند که برای هر هدف تعیین کنید چه اطلاعاتی را باید گرد اوری کرد . با چه کسی باید صحبت کرد. چه گام های کوچکی را باید برداشت . چه مقدار پول باید جمع و یا تامین کرد . چه مهلت هایی را باید در نظر گرفت .برای تهیه نقشه ذهنی از اهدافتان مراحل زیر را دنبال کنید :

  1. حلقه داخلی: در حلقه داخلی هدف غیرممکن وبزرگ خودرا بنویسید .
  2. حلقه بیرونی : حالا این هدف را به گروه های اصلی کاری که برای دستیابی به هدف اولیه لازم است ، تقسیم کنید .
  3. خطوط : حالا از هر حلقه کوچک ، خطوطی به بیرون رسم کنید و هر یک را نام گذاری کنید . روی هر یک از خطوط متصل به حلقه های بیرونی هر اقدامی را که باید انجام دهید یادداشت کنید . بعد هر کدام از خطوط را که به جزئیات بیشتری نیاز دارند مجددا تقسیم کنید . به این ترتیب یک فهرست اجرایی اساسی در دست خواهید داشت .

 

 

 

حالا یک فهرست اجرایی روزانه تهیه کنید:

بعد از اینکه نقشه ذهنی تان را برای دستیابی به هدف بزرگ خود تهیه کردید، تمام اقداماتی را که یادداشت کردید به موارد اجرایی روزانه تبدیل کنید. و هر کدام را در فهرست اجرایی روزانه تان ثبت کرده و تاریخی را برای تکمیل هر کدام م