مهر, 1397 بدون نظر دسته‌بندی نشده

چگونه شخصیت قوی داشته باشیم ؟

داشتن شخصیت قوی می تواند از اهداف بزرگ هر فردی باشد. در این مقاله می خواهیم شما را برای ساختن یک شخصیت قوی آماده کنیم .رفتار ها یکی از بزرگترین و مهم ترین نشانگر های یک شخصیت هستند. برای داشتن شخصیت قوی باید بیشتر بر روی رفتار هایمان تمرکز کنیم.

90% رفتار های ما بر اساس عادت ها  شکل میگیرد!

روان نشاسان می گویند نود درصد رفتارهای ما بر اساس عادت های ما شکل می گیرد .از لحظه بیدار شدن تا موقعی که دوباره به رختخواب می روید ، هر روز صد ها کار را به یک شکل و ترتیب تکراری انجام می دهید .  این شامل  شیوه  دوش گرفتن ، لباس پوشیدن ، مرتب کردن میز کار ، خرید از سوپرمارکت و تمیز کردن منزل میشود . طی سالیان طولانی شما مجموعه ای از عادات عمیق و ریشه دار را کسب می کنید که تمام حوزه های زندگی شما از کار و کسب درآمد ، تا سلامت و روابط شخصی تان را شامل می شود.
پس توصیه میکنیم برای داشتن یک شخصیت قوی عادتهای خوب را رشد دهید و عادت های بد را حذف کنید .

فواید  و معایب وجود عادت ها

خبر خوش این است که عادت ها کمک می کنند ، در حالی که بدن تان در حالت خودکار قرار گرفته است ذهن تان آزاد باشد .این اجازه می دهد وقتی در حال دوش گرفتن هستید برای روزتانه برنامه ریزی کنید .م اما خبر بد این است که عادت ها ، موجب اسارت ناخودآگاه شما در چنگال الگو های رفتاری مخرب شده ، و جلوی رشد شما را می گیرد و موفقیت تان را محدود می کند .

برای داشتن شخصیت قوی عادت هایتان را در 4 گروه قرار بدهید

عادت های فعلی شما ، منجر به نتایجی می شود که در حال حاضر می گیرید. با این فرض اگر می خواهید به سطوح بالاتری از موفقیت دست پیدا کنید ، باید عادت های خود را در چهار گروه زیر قرار دهید :
1. برخی از عادت های خود را حذف کنید ( مثل : بازی با موبایل ، وقت تلف کردن در فضای مجازی ، خوردن بی اندازه فست فود ، تماشا کردن تلوزیون تا دیر وقت ، دیر رسیدن سر قرار ، سیگار کشیدن ، طعنه زدن به دیگران ، ول خرجی و…)

2.جایگزین کردن عادت های خوب به جای آن ها  ( مثل :به موقع خوابیدن ، مطالعه کردن روزانه ، ورزش کردن ، به موقع سر قرار رفتن و …)

3. انجام دادن بیشتر از قبل  برخی عادت ها ( مثل : بیشتر وقت گذاشتن برای خانواده ، بیشتر تلاش کردن ، مرتب تر بودن ، خوش لباس تر بودن و…)

4. انجام دادن کمتر از قبل برخی عادت ها ( مثل : کمتر وقت گذاشتن برای بازی های کامپیوتر ، هدر دادن کمتر وقت ، کاهش مصرف انرژی و …)

عادات خوب یا بد ،همیشه نتایج خاص خودرا به بار می آورند .

شخصیت و رفتارهایی که دارید ونتایجی که میگیرید ، به خاطر عادت های شما است . افراد موفق از روی بخت و اقبال به قله های موفقیت نمی رسند . رسیدن به اوج نیازمند عملکرد متمرکز ،انضباط فردی و انرژی ای فوق العاده ای است که هر روز برای انجام کار ها صرف می شود . عاداتی که امروز به بعد کسب می کنید ، آینده و شخصیت شما را تعیین می کند .

شخصیت قوی
شخصیت قوی

برای داشتن شخصیت قوی همین الان اقدام کنید .

دو اقدام برای تغییر عادت  وجود دارد . نخستین گام این است که فهرستی از تمام عادت های غیر مفید خود و آن چیزی را که اثر منفی روی آنده شما می گذارد ، تهیه کنید . از دیگران بخواهید که به صورت هدفمند آن چه را که فکر می کنند عادات محدود کننده شما است ، تعیین کنید . دنبال الگو ها بگردید .
وقتی که عادات منفی خود را شناسایی کردید ، گام دوم آن است که عادات بهتر و مفید تری برای موفقیت پیدا کنید و سامانه هایی را برای تقویت آن ها ایجاد نمایید .

با پرورش 4 عادت جدید در سال ، به چه چیزی می رسید ؟

با استفاده از این راهبرد ، یعنی پرورش تنها 4 عادت جدید در سال ، بعد از 5 سال بیست عادت جدید موفقیت را در خود پرورش می دهید که می توانذد باعث پول در آوردن  بیشتر ، روابط بهتر ، جسم سالم تر و قدرتمند تر به علاوه انواع فرصت های بدیع و تازه تر شود.چهار عادت جدیدی را که می خواهید در سال جدید کسب کنید بنویسید . هر فصل روی یکی از این عادت ها تمرکز کنید . اگر در این مدت یعنی هر فصل با سخت کوشی روی یک عادت جدید کار کنید ، برای سال نو با فهرستی غیر واقعی و کمر شکن از تصمیم های تازه روبرو نمی شوید . تحقیقات هم نشان می دهد که اگر کاری را برای سیزده هفته انجام دهید این یک عادت همیشگی خواهد شد. با اضافه کردن هدفمند هر بار یک عادت جدید می توانید زندگی خود را تغییر دهید و شخصیت قوی برای خود بسازید.

توصیه هایی برای متعهد ماندن به عادت های جدید :

یادداشت هایی در اطاق بگذارید که به شما یادآوری کند تا رفغتار جدیدتان را پیگیری کنید . مثلا اگر می خواهید به نوشیدن هشت لیوان آب در روز عادت کنید می توانید روی گوشی خود آلارم بگذارید . روی یخچال ، آینه اتاق تان درب اتاق و دفتر کارتان رو میز کارتان نوشته هایی قرار دهید که یادآور شوند که آب بنوشید .

یک تکنیک پرقدرت دیگر آن است که با کسی مشارکت داشته باشید به  هم امتیاز دهید و بر کار یکدیگر نظارت کنید . مثلات به منشی خود بگویید یادآور کارهایتان باشد .حداقل هفته ای یکبار هم دیگر را کنترل کنید. تا مطمئن شوید که در راه درست  قرار دارید.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.