آبان, 1397 بدون نظر راز موفقیت

 به دنبال ردپای موفقیت وشناخت نشانه ها !

موفقیت نشانه دارد!

یکی از نعمت های زندگی در جهان امروز که سرشار از فروانی و نعمت های فراوان است، آن است که تقریبا هر کاری را که بخواهید انجام دهید قبلا کسی بوده است که آن را تجربه کرده باشد.فرقی نمی کند که این کار کم کردن وزن باشد یا دویدن در دوی ماراتن ،تاسیس یک شرکت تجاری ،استقلال مالی ،مبارزه با سرطان ، ویا برگزاری یک مهمانی شام عالی!حتما کسی قبلا این کار ها را کرده و نشانه هایی به شکل کتاب ، دفترچه راهنما ،برنامه های صوتی و تصویری ، کلاس های دانشگاهی ،دوره های آموزش مجازی ،سمینار و کارگاه از خود به جا گذاشته است.

نشانه
نشانه

چه کسی قبلا کاری را که میخواهید انجام دهید را انجام داده است ؟

اگر به طور مثال می خواهید هنگام بازنشستگی یک میلیونر باشید صدها کتاب در دسترس است .از میلیونر خودکار گرفته تا میلیونر یک دقیقه ای!همین طور کارگاه هایی بسیاری هستند که میتوانند به شما کمک کنند.منابع زیادی وجود دارند که که راه های ملیونر شدن از طریق سرمایه گذاری در بازار مسکن ، بورس ،تاسیس شرکت تجاری ،کسب مهارت های فوق العاده فروش و یا حتی بازاریابی اینترنتی را اموزش می دهند.

اگر می خواهید رابطه بهتری با همسرتان داشته باشید ، می توانید کتاب جان گری ،مردان مریخی ، زنان ونوسی را بخوانید. عملا برای هر کاری که بخواهید بکنید ، کتاب ها و دوره های آموزشی برای آموزش آن وجود دارد. بهتر از آن این که تنها با یک تماس تلفنی می توا افراد موفقی را پیدا کرد که قبلا کاری را که شما می خواهید انجام دهید تجربه کرده اند . و به عنوان معلم ، استاد ، مشاور ویا مربی می توان از وجودشان استفاده نمود.

وقتی از چنین اطلاعاتی استفاده کردید خواهید دید که زندگی مثل بازی وصل کردن نقطه چین ها بسیار ساده است. و قبلا فرد دیگری تمام این نقطه چین ها را شناسایی کرده است .و ترتیب وصل کردن آن ها را نیز تعیین نموده است . تها کاری که شما باید انجام دهید ، دنبال کردن این نقشه ، استفاده از سیستم ،و یا به کار بستن برنامه ای است که این افراد ارائه می دهند .

چرا مردم دنبال نشانه ها نمی گردند؟

زمانی که از بسیاری از افراد می پرسیم هدفشان چیست؟ و برای رسیدن به این هدف بزرگ چه کاری انجام داده اند ؟ بسیاری می گویند : هیچ کار! چون اصلا نمی دانم چه کار باید بکنم!

وقتی به آن ها پیشنهاد می دهیم که از فرد موفقی که در هدف شما موفق بوده است دعوت کنید و از او پرس و جو کنید که چطور این کار را انجام داده است آن ها با تعجب می کویند : واقعا می شود این کار را کرد؟

البته که می شود!در واقع خود شماهم شاید به مشورت با یک متخصص فکر کرده اید.اما افکاری از این دست مانع تان شده است:

چرا باید چنین شخصی وقتش را برای توضیح دادن به من تلف کند؟
چرا باید کارش را برای من توضیح بدهد؟
چرا باید برای خودش رقیب بتراشد؟
چرا باید از مهارتی که برای او پولساز است حرف بزند؟
و…

این افکار را دور بریزید!

این افکار را دور بریزید.خواهید دید که اکثر مردم از صحبت کردن راجع به نحوه راه اندازی کسب و کارشان و یا دستیابی به اهدافشان لذت می برند.اما متاسفانه بسیاری از ما از منابع در دسترس مان استفاده نمی کنیم. البته دلایل متعددی برای این کار وجود دارد.

چرا از نشانه ها استفاده نمی کنیم؟

اصلا به ذهن مان خطور نمی کند! دیگران از این منابع استفاده نمی کنند و ما هم نمی کنیم .والدین مان این کار را نکرده اند و هیچ کدام از همکاران ما هم چنین کاری نمی کنند.

راحت نیست! باید سری به کتابفروشی ، کتابخانه ، و یا دانشگاه بزنیم.باید برای حضور در یک جلسه به آن طرف شهر برویم . باید از تلویزیون نگاه کردن و یا وقتی که با خانواده یا دوستان می گذرانیم ، بزنیم.

اطلاعات و یا راهنمایی خواستن از دیگران ، ما را با ترس عدم پذیرش مواجه می کند. می ترسیم که ریسک کنیم.

وصل کردن نقطه چین ها به شیوه ای نو یعنی تغییر و تغییر حتی اگر به نفع مان باشد ، بی زحمت نیست. خوب، چه کسی می خواهد خودش را به زحمت بیاندازد.

وصل کردن نقطه چین ها یعنی کار وتلاش زیاد. و رک و راست  بگویم که اکثر مردم دل شان نمی خواهد زیادی تلاش کنند.

به دنبال نشانه ها بگردید

سه راه برای جست و جو نشانه ها پیشنهاد می کنم:

1 . معلم ، مربی و یا یک استاد پیدا کنید . دفترچه راهنما ف کتاب و یا برنامه صوتی تهیه کنید. و یا از یک منبع اینترنتی کمک بگیرید. تا به هدف اصلی تان برسید.

2.کسی را پیدا کنید که پیشاپیش کاری را که می خواهید بکنید انجام داده باشد. از او بپرسید که آیا می شود نیم ساعتی با او مصاحبه کنید و درباره مسیر حرکت تان راهنمایی بگیرید؟

3 از کسی بپرسید که آیا می شود یک روز آن ها را در حین کار مشاهده کنید؟ و یا پیشنهاد کنید  به عنوان داوطلب ، دستیار و یا کار آموز برای کسی که می شود از او کار یاد گرفت ، کار کنید.

میل درونی ما این است که همیشه بیاموزیم ، رشد کنیم ، و به سمت جلو حرکت کنیم. همه ما می خواهیم از آن چیزی که هستیم بهتر شویم. وقتی خود مان را در اختیار این میل به بهبود دائم و بی وقفه قرار دهیم ، زندگی مان سرشار از رضایت و موفقیت های بی پایان خواهد شد.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.