آبان, 1397 بدون نظر راز موفقیت, مثبت اندیشی

چرا تجسم خلاق کلید اصلی موفقیت است؟

تکنیک های تجسم خلاق و تصویرسازی ذهنی از گذشته توسط افراد موفق برای متصور شدن نتایج مد نظرشان مورد استفاده قرار گرفته است. این تمرین حتی چیزی شبیه نیروهای ماورایی را برای برخی فراهم کرده است و با کمک قدرت تجسم آینده، آن‌ها توانسته­ اند اهداف خود را محقق کنند و به زندگی رویایی خود دست یابند. در حقیقت، همه ما دارای این نیروی بی نظیر هستیم، اما بیشتر ما نیاموخته ایم چگونه به شکلی موثر از آن استفاده کنیم. اگر علاقه­ مند به کشف قوانین تجسم خلاق هستید با ما در این مقاله همراه باشید.

تجسم_خلاق

 

تجسم خلاق چیست؟

تجسم خلاق قدرتی است که با استفاده از آن قادر هستید برای رسیدن به یک سری نتایج مفید تصاویر ذهنی هدفمندی را ایجاد کنید. تجسم کاری است که شما به صورت خواسته یا ناخواسته در طی روز به طور مداوم انجام می دهید و گاهی از نتیجه ی آن بی اطلاع هستید.

تجسم خلاق تکنیکی است که به شما کمک می کند تا بتوانید اهداف و آرزوهایتان را در دنیایی دیگر به صورت واضح مشاهده کنید. با این کار مغزتان شرایطی را آماده می کند تا بتوانید به راحتی به این اهداف دست پیدا کنید. برای همین در زمان بروز مشکلات به شما کمک خواهد کرد تا با اشتیاق به راهتان ادامه دهید و در مسیر اهداف خود دلسرد نشوید. در صورتی که اگر قبل از انجام فعالیتتان از این تکنیک استفاده نکنید ممکن است با بروز کوچک ترین مشکل دلسرد شوید و نتوانید به خوبی زندگی کنید.

تحقیقات نشان داده است ضمیر ناخودآگاه تفاوت بین خیال و دنیای واقعی را متوجه نمی‌شود. بنابراین با تکرار یک تصور، ضمیر ناخودآگاه آن را می‌پذیرد. درنتیجه افکار و اعمال در راستای رسیدن به هدف مدنظر تغییر می‌کنند و همانطور که گفته شد، تکرار تصور باعث می‌شود حتی در مواجه با مشکلات هم همچنان هدف‌تان را دنبال کنید.

 

قدرت تجسم خلاق

زمانی که بتوانید از تجسمتان به خوبی استفاده کنید دیگر لازم نیست نگران ابعاد مختلف زندگی تان باشید، زیرا به راحتی می توانید هر چیزی که لازم است و به آن نیاز دارید را به راحتی تغییر دهید. با استفاده از قدرت تجسم قادر هستید هر چه که برایتان مناسب و ایده آل است را به سمت زندگی تان جذب کنید و کاری کنید که تمام محیط اطرافتان طوری شوند که شما می خواهید. قدرت تجسم به شما کمک می کند تا قدرت تفکرتان را تقویت کنید و آن را در جهتی هدایت کنید تا برایتان بهره وری کاملی داشته باشد.

استفاده از قدرت تجسم خلاق باعث می شود تا انرژی ذهنی شما به سمت های دیگری سوق پیدا نکند و همه­ شرایط به گونه ای طوری پیش برود که بتوانید برای رسیدن به هدفتان حداکثر انرژی را داشته باشید.

تجسم_خلاق

چرا تصویرسازی ذهنی مهم است؟

  • تجسم به شما کمک می کند تا انگیزه و هیجان خود را برای ایجاد زندگی رؤیایی افزایش دهید و در ادامه مسیر آن را به خوبی حفظ کنید.
  • مهارت های تجسم می تواند به برنامه ریزی مغز شما برای یافتن و شناخت نحوه ی افشای رؤیاها و اهداف شما کمک کند.
  • باعث افزایش اعتماد به نفسمی­شود. هر چه در دستیابی به اهداف و رؤیاهای خود ترغیب داشته باشید، اعتماد به نفس بیشتری را می توانید احساس کنید.
  • به کاهش استرس کمک می­کند. هنگامی که شما در حال تجسم هستید، به طور معمول ذهن در حالت آرام قرار می گیرد. این می تواند به شما کمک کند تا ذهن خود را از هر گونه نگرانی و استرس و اضطراب هایی که ممکن است داشته باشید، پاک کنید.

 

همه انسان های موفق از قدرت تجسم استفاده می­کنند.

افراد موفق، اهمیت تجسم خلاق برای موفق شدن در اهدافشان را می دانند. اگر بدانید و یاد بگیرید چگونه از این قدرت به درستی استفاده کنید، می‌توانید تاثیر شگرفی بر مسیر موفقیت خود بگذارید.

جیم کری، زمانی که هنرپیشه جوانی بود خود را به عنوان بزرگترین هنرپیشه دنیا تصور می کرد.

مایکل جردن همیشه تمرین ذهنی پرتاب بسکتبال می کرد قبل از اینکه بازی اش را شروع کند.

آرتور اشنایل پیانیست مشهور جهان، تنها مدت هفت سال را به تمری نواختن پیانو گذراند. از تمرین متنفر بود و به ندرت پشت پیانو تمرین می‌ک